„Słonie” zdobywają stolicę

Lider z kompletem punktów, Polonia przegrywa po pięciu kolejnych zwycięstwach. Po emocjonującym spotkaniu  „Słonie” pokonały „Czarne Koszule” 1:0.

29 września, 2024

Pierwsza połowa nie rozczarowała. Pod obiema bramkami działo się sporo ciekawego.  W 5 min Damian Hilbrycht z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, ale Jakub Lemanowicz, pewnie złapał piłkę. Trzy minuty później nad poprzeczką uderzył Gabriel Isik. W 14 min groźną kontrę gospodarzy w polu bramkowym zatrzymał Artem Putiwcew. W 17 min uderzenie Lukasa Spendhofera, złapał Lemanowicz. W 22 min po ziemi przymierzył Kacper Karasek, ale golkiper „Czarnych Koszul”  zdążył wybić piłkę na róg. Gospodarze nie próżnowali. Kilka razy wyprowadzali groźne kontry, ale defensorzy „Słoni” byli na posterunku. W 34 golkipera „Słoni” próbował pokonać Oliwier Wojciechowski. Piłka minimalnie minęła spojenie bramki.

W drugiej połowie początkowo to Polonia stwarzała zagrożenie. Najpierw w 55 min Wojciechowski trafił w słupek. W 64 min w świetnej okazji Ernest Terpiłowski fatalnie chybił. Lider odpowiedział najlepiej jak potrafił – bramką. W 66 min Noah Mrosek świetnie znalazł w polu karnym Macieja Ambrosiewicza, który uderzeniem z 14 metrów kropnął pod poprzeczkę. Gospodarze nie próżnowali. W 82 min niepilnowany Xabi Auzmendi z 15 metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Końcówka to ataki gospodarzy, ale nie zmieniły losów spotkania.

Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalica 0:1 (0:0) 0:1 Ambrosiewicz 66.  Sędziował: Damian Sylwestrzak. Żółte kartki: Poczobut (47 min), Olszewski (64) – Isik (70), Zaviskyi (80).

Polonia: 57 Jakub Lemanowicz – 22 Paweł Olszewski (67 17 Marcel Predenkiewicz),  4 Przemysław Szur, 2 Michał Grudniewski, 5 Erjon Hoxhallari -37 Nikodem Zawistowski, 8 Oliwier Wojciechowski (67 23 Xabi Auzmendi),  16 Krzysztof Koton (77 10 Michał Bajdur),  55 Bartłomiej Poczobut,  24 Ernest Terpiłowski (77 99 İlkay Durmuş) – 9 Łukasz Zjawiński. Rezerwowi: 33 Michał Brudnicki – 6 Jakub Piątek,  7 Marcin Kluska, 10 Michał Bajdur, 13 Antoni Grzelczak, 17 Marcel Predenkiewicz, 23 Xabi Auzmendi,   26 Michał Kołodziejski, 99 İlkay Durmuş. Trener: Mariusz Pawlak.

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer, 77 Artem Putiwcew – 21 Damian Hilbrycht (46 17 Taras Zaviyskyii), 8 Andrii Dombrovskyi (81 3 Arkadiusz Kasperkiewicz), 28 Maciej Ambrosiewicz, 86 Igor Strzałek (55 22 Noah Mrosek), 6 Maciej Wolski – 10 Kacper Karasek (65 53 Andrzej Trubeha), 25 Kamil Zapolnik (81 7 Morgan Fassbender). Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 7 Morgan Fassbender, 17 Taras Zaviyskyii, 18 Bartosz Farbiszewski, 22 Noah Mrosek, 53 Andrzej Trubeha, 80 Jakub Różycki 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.