Znicz zatrzymał „Słonie” [skrót meczu]

Nie będą miło wspominać spotkania ze Zniczem piłkarze Bruk-Betu Termaliki. Zanotowali w nim pierwszą przegraną w tym sezonie.

6 października, 2024

Wszystkie gole w tym meczu padły w pierwszej połowie. W 5 min po uderzeniu Kamila Zapolnika, Piotr Misztal wybił piłkę na linii bramkowej. W 20 min Zapolnik uderzył, Misztal zdążył wybić piłkę, ale wobec dobitki Morgana Fassbendera okazał się bezradny. Goście nie podłamali się tą stratą. Pięć minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą Dominika Sokoła. W 44 min po szybkiej kontrze Daniel Stanclik podwyższył wynik dla gości. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką uderzył Zapolnik.

W drugiej połowie swoje okazji mieli Igor Strzałek czy Maciej Ambrosiewicz. W 74 min z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki uderzył Kacper Karasek. Później gospodarze ambitnie walczyli o zmianę wyniku – bezskutecznie.

Skrót meczu

Teraz przed zespołem „Słoni” przerwa reprezentacyjna. Podczas niej w sparingu zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Spotkanie obędzie się w sobotę 12 października.

Bruk-Bet Termalica – Znicz Pruszków 1:2 (1:2) 1:0 Fassbedner 20, 1:1 Sokół 25, 1:2 Stanclik 44. Sędziował: Tomasz Wajda. Żółte kartki: Trubeha (84 min) –  Sokół (73).

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer (82 12 Jakub Wróbel), 77 Artem Putiwcew – 22 Noah Mrosek (61 86 Igor Strzałek), 28 Maciej Ambrosiewicz,  8 Andrii Dombrovskyi (46 53 Andrzej Trubeha) – 6 Maciej Wolski, 21 Damian Hilbrycht (71 17 Taras Zaviyskyi) – 7 Morgan Fassbender (61 10 Kacper Karasek), 25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 10 Kacper Karasek, 12 Jakub Wróbel, 17 Taras Zaviyskyi, 53 Andrzej Trubeha, 80 Jakub Różycki, 86 Igor Strzałek, 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.

Znicz Pruszków: 12 Piotr Misztal – 7 Dominik Sokół, 14 Władysław Ochronczuk, 26 Filip Kendzia, 99 Oskar Koprowski – 10 Bartłomiej Ciepiela (69 20 Dawid Olejarka), 11 Paweł Moskwik (82 8 Tymon Proczek) – 13 Kaito Imai, 30 Wiktor Nowak – 9 Radosław Majewski (83 5 Dmytro Juchymowycz), 21 Daniel Stanclik (90 22  Krystian Tabara). Rezerwowi: 1  Bartosz Klebaniuk – 5 Dmytro Juchymowycz, 8 Tymon Proczek, 17 Adrian Kazimierczak, 19  Mateusz Karol, 20 Dawid Olejarka, 22  Krystian Tabara, 27 Kacper Flisiuk. Trener: Grzegorz Szoka