Młodziki #U13 na PROFBUD CUP

Drużyna młodzików #U13 prowadzona przez trenerów Mateusza Skowrona oraz Adriana Kasztelewicza weekend spędziła w Krośnie, gdzie rozgrywany był międzynarodowy turniej piłki nożnej PROFBUD CUP.

7 grudnia, 2021


Strona Główna / Akademia

Drużyna młodzików #U13 prowadzona przez trenerów Mateusza Skowrona oraz Adriana Kasztelewicza weekend spędziła w Krośnie, gdzie rozgrywany był międzynarodowy turniej piłki nożnej PROFBUD CUP.

Organizatorem wydarzenia była zaprzyjaźniona Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno. W bardzo mocno obsadzonym turnieju wystąpiły drużyny z topowych akademii piłkarskich w Polsce: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Wisła Płock, AP Macieja Murawskiego oraz przedstawiciel zagranicy – drużyna Slavii Praga.

Turniej rozpoczął się w piątek wieczorem, a ostatnie spotkania zostały zaplanowane na niedziele. Nasz zespół w pierwszej grupowej fazie turnieju rywalizował z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze, Wisłą Kraków, AP Macieja Murawskiego oraz Pogonią Szczecin. Ostatecznie zmagania zakończyliśmy na 6. miejscu – co oznaczało pojedynki w grupie brązowej podczas niedzielnych spotkań w fazie pucharowej.

Fot. Marcin Pirga

Wyniki Faza Grupowa

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 Lech Poznań

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Górnik Zabrze

Jakub Derus

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 AP Macieja Murawskiego

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 Wisła Kraków

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 Pogoń Szczecin

W niedziele zawodnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami remisując oba spotkania w fazie pucharowej najpierw 0:0 z Widzewem Łódź a następnie 1:1 z Górnikiem Zabrze. W każdym z tych spotkań o zwycięstwie decydowały rzuty karne, a w tym elemencie nasi chłopcy okazali się bezbłędni dwa razy wygrywając 3:2.

Wyniki Faza Pucharowa

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0 k. 3:2 Widzew Łódź

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 k. 3:2 Górnik Zabrze

Jakub Derus

Fot. Marcin Pirga

Ostatecznie w całym turnieju młodziki zajęły 9. miejsce. Jednak to nie miejsce w tabeli w ten weekend było najważniejsze. Budujący jest fakt, że nasz zespół z rocznika 2009 potrafi bez kompleksów rywalizować z topowymi akademiami piłkarskimi w Polsce, a tylko możliwość gry z silnymi przeciwnikami i w wymagającym środowisku daje okazje do rozwoju.  Brawa dla zawodników i sztabu trenerskiego.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak prestiżowym turnieju jak PRFBUD CUP. Uważam, że na tle najmocniejszych akademii w Polsce zaprezentowaliśmy się z dobrej strony nawiązując walkę z przeciwnikami. Na pewno jest to bezcenne doświadczenie dla naszych zawodników, którzy mogli skonfrontować swoje umiejętności za bardzo dobrymi zawodnikami z przeciwnych drużyn. Dziękujemy zarządzającym Beniaminkiem Profbud Krosno za docenianie naszej pracy i zaproszenie na turniej.

Trener Mateusz Skowron

Kadra: Patryk Szałas – Marcel Sikorski, Szymon Maderak, Jakub Ślipek, Oliwier Goryczko, Dawid Szpotan, Jakub Derus, Antoni Wrona, Adrian Leśniak, Antoni Szczygieł, Maksymilian Konop, Krystian Goleń, Dawid Szado.

Trener: Mateusz Skowron.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.