#EkstraPomoc – Kluby Ekstraklasy wspierają Tosię

W ramach projektu #EkstraPomoc co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybiera cel charytatywny, który wspierają pozostałe zespoły naszej ligi. W tym tygodniu Wisła Kraków niesie pomoc Tosi cierpiącej na rozszczep kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową.

10 czerwca, 2022


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W ramach projektu #EkstraPomoc co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybiera cel charytatywny, który wspierają pozostałe zespoły naszej ligi. W tym tygodniu Wisła Kraków niesie pomoc Tosi cierpiącej na rozszczep kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Wady towarzyszące chorobie to wodogłowie, pęcherz neurogenny i niedowład kończyn dolnych, dlatego dziewczynka porusza się na wózku. Wspólnie pomóżmy młodej kibicce wygrać z chorobą!

Tosia Haluch to ośmioletnia fanka Białej Gwiazdy, która wspiera swój ukochany klub podczas meczów domowych i wyjazdowych. W kwietniu 2019 roku Wisła Kraków spełniła jej marzenie, a dziewczynka towarzyszyła swojemu idolowi Jakubowi Błaszczykowskiemu przed meczem z Legią Warszawa. Wówczas “wyprowadziła” kapitana Wisły na murawę stadionu przy R22 w ramach dziecięcej eskorty. Zdjęcia, na których widnieje uśmiechnięta od ucha do ucha sympatyczka krakowskiego klubu szybko obiegły piłkarską Polskę, a sama Tosia stała się jedną z rozpoznawalnych fanek 13-krotnego mistrza Polski.

Walka rodziców o przyszłość Tosi, a także ogromne zaangażowanie płynące ze strony wiślackiego środowiska sprawiły, że mała miłośniczka futbolu poddana została czeterem kosztownym operacjom. To jednak nie koniec wyzwań, z jakimi zmaga się rodzina Haluchów. Dziewczynce w codziennym życiu towarzyszy rehabilitacja, która wymaga kolejnych środków finansowych. To właśnie na ten cel przekazane są pieniądze zebrane w ramach #EkstraPomocy.

W sporcie poza ambicjami, dyscypliną i ciężką pracą nie brakuje również wrażliwości na ludzkie problemy. W każdym miesiącu inny zespół najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce wybiera cel zbiórki, a inicjatywę wspierają pozostałe drużyny, przekazując trykoty meczowe na licytacje i nagłaśniając akcję w mediach społecznościowych. Tym razem to dziewczynka z województwa małopolskiego ufnie spogląda w naszą stronę wierząc, że jesteśmy w stanie wpłynąć na jej dalsze losy.

W wieku Tosia 3 lat zaczęła chodzić na basen, po kilku lekcjach okazało się, że w wodzie czuje się jak przysłowiowa ryba. Została najmłodszą medalistką (4 latka) w historii mistrzostw Polski w Pływaniu Dzieci Niepełnosprawnych – płynąc na plecach bez używania nóżek. W maju 2018 roku powtórzyła ten sam wyczyn! Na swoim koncie ma już 4 medale i 2 puchary. Dodatkowo jeździ na nartach, rowerze i “chodzi po górach” z rodzicami.

Zbiórkę organizuje Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy, która od wielu lat funkcjonuje przy Wiśle Kraków i niesie wsparcie dla osób niepełnosprawnych na Stadionie.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.