Beniaminek z kompletem – skrót meczu

W spotkaniu 8.kolejki Fortuny 1 Ligi „Słoniom” nie udało się zapunktować. W Chorzowie przegrali z Ruchem 1:2.

27 sierpnia, 2022

Gospodarze objęli prowadzenie w 17 minucie. Tomasz Loska nie obronił wtedy strzału Patryka Sikory. Ruch długo nie cieszył się z wyniku. Pięć minut później arbiter podyktował jedenastkę dla „Słoni”. Na gola zamienił ją Wiktor Biedrzycki. Druga połowa bardzo dobrze zaczęła się dla chorzowskiego beniaminka. W 48 min ponownie prowadził. Drugie trafienie dla niego zdobył Tomasz Swędrowski. Skrót meczu znajduje się pod tym adresem

Ruch Chorzów – Bruk-Bet Termalica 2:1 (1:1) 1:0 Sikora 17, 1:1 Biedrzycki 22-karny, 2:1 Swędrowski 48. Sędziował: Jarosław Przybył. Żółte kartki: Szczepan (67 min) – Grabowski (62), Kadlec (70), Ambrosiewicz (89).

Ruch Chorzów: 82 Jakub Bielecki – 2 Konrad Kasolik, 21 Maciej Sadlok, 71 Remigiusz Szywacz – 5 Tomasz Wójtowicz (76 23 Artur Pląskowski), 8 Patryk Sikora (81 4 Przemysław Szur), 7 Jakub Piątek (59 15 Jakub Witek), 6 Tomasz Swędrowski, 13 Łukasz Moneta (46 26 Kacper Michalski), 14 Łukasz Janoszka (64 20 Mikołaj Kwietniewski) – 95 Daniel Szczepan. Rezerwowi: 99 Jakub Osobiński – 4 Przemysław Szur, 10 Tomasz Foszmańczyk, 15 Jakub Witek, 18 Maksymilian Roguła, 20 Mikołaj Kwietniewski, 23 Artur Pląskowski, 26 Kacper Michalski 99 Filip Nawrocki,. Trener: Jarosław Skrobacz.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 26 Andrej Kadlec, 6 Nemanja Tekijaski, 97 Wiktor Biedrzycki 3 Marcin Grabowski (85 17 Taras Zaviiskyi) – 28 Maciej Ambrosiewicz, 24 Kacper Karasek (65 20 Marcel Błachewicz), 89 Andrii Dombrovsky (75 55 Rajko Rep), 10 Adam Radwański (67 19 Daniel Pietraszkiewicz) – 88 Tomas Poznar, 11 Muris Mesanović (65 9 Kacper Śpiewak). Rezerwowi: 30 Krystian Bartoszek – 9 Kacper Śpiewak, 17 Taras Zaviiskyi, 18 Bartosz Farbiszewski, 19 Daniel Pietraszkiewicz, 20 Marcel Błachewicz, 22 Michal Hubinek, 55 Rajko Rep, 77 Artem Putiwcew. Trener:  Radoslav Latal.