„Biedra” – specjalista od karnych [skrót meczu]

Sporo emocji dostarczyło dzisiejsze spotkanie na szczycie Fortuny 1 Ligi. „Słonie” podzieliły” się w nim punktami z liderem ŁKS Łódź. Przegrywały już 0:2, ale dzięki skutecznym karnym wykonywanym przez Wiktora Biedrzyckiego odwróciły losy meczu.

16 kwietnia, 2023

Sporo emocji dostarczyło dzisiejsze spotkanie na szczycie Fortuny 1 Ligi. „Słonie” podzieliły się w nim punktami z liderem ŁKS Łódź. Przegrywały już 0:2, ale dzięki skutecznym karnym wykonywanym przez Wiktora Biedrzyckiego odwróciły losy meczu.

Pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla gości. W 14 minucie wyszli na prowadzenie. Po szybkiej akcji Pirulo pokonał Tomasza Loskę. W 30 min Pirulo w polu karnym zagrał do Macieja Śliwy, a ten skierował piłkę do siatki. W drugiej połowie sytuacja zaczęła się odwracać. W 52 arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Biedrzycki. Również w 80 min ponownie „Biedra” z rzutu karnego pokonał golkipera gości. Końcówka to spore emocje, ale ostatecznie wynik się nie zmienił.

Skrót meczu

Bruk-Bet Termalica – ŁKS Łódź 2:2 (0:1) 0:1 Pirulo 14, 0:2 Śliwa 30, 1:2 Biedrzycki 52-rzut karny, 2:2 Biedrzycki 80 -rzut karny. Sędziował: Damian Sylwestrzak. Żółte kartki: Zaviiskiy (34 min), Biedrzycki (69), Trubeha (77) –  Szeliga (20 min), Tutyskinas (58), Kowalczyk (67). Widzów 3428.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska –  6 Nemanja Tekijaski, 97 Wiktor Biedrzycki, 77 Artem Putiwcew (46 26 Andrej Kadlec), 17 Taras Zaviiskyi (46 15 Mariusz Fornalczyk),  89 Andrii Dombrovskyi, 22 Michal Hubinek (63 88 Tomas Poznar), 10 Adam Radwański, 24 Kacper Karasek (63 50 Florin Purece) – 53 Andrzej Trubeha (84 20 Marcel Błachewicz), 11 Muris Mesanović. Rezerwowi: 30 Krystian Bartoszek –  3 Marcin Grabowski, 15 Mariusz Fornalczyk, 18 Bartosz Farbiszewski, 20 Marcel Błachewicz, 21 Damian Hilbrycht, 26 Andrej Kadlec, 50 Florin Purece, 88 Tomas Poznar. Trener:  Radoslav Latal.

ŁKS Łódź: 1 Aleksander Bobek – 26 Bartosz Szeliga, 4 Nacho Monsalve, 88 Adam Marciniak, 3 Artemijus Tutyskinas – 20 Pirulo (89 5 Maciej Dąbrowski), 7 Mateusz Kowalczyk (89 18 Kelechukwu Ibe-Torti), 14 Michał Mokrzycki, 19 Michał Trąbka (74 24  Bartosz Biel), 23 Maciej Śliwa (74 6 Vladyslav Okhronchuk)  – 21  Stipe Jurić (67 37 Piotr Janczukowicz). Rezerwowi: 99 Dawid Arndt – 5 Maciej Dąbrowski, 6 Vladyslav Okhronchuk,10 Dawid Kort, 11 Milan Spremo, 17  Grzegorz Glapka, 18 Kelechukwu Ibe-Torti, 24  Bartosz Biel, 37 Piotr Janczukowicz. Trener Kazimierz Moskal.