Nasz rywal: Lechia Gdańsk

Ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy Lechią Gdańsk w niedzielę (g.15.00) zmierzą się piłkarze Bruk-Betu Termaliki. Po degradacji do Fortuny 1 Ligi w tym klubie dużo się zmieniło.

30 września, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy Lechią Gdańsk w niedzielę na własnym stadionie (g.15.00) zmierzą się piłkarze Bruk-Betu Termaliki. Po degradacji do Fortuny 1 Ligi w tym klubie dużo się zmieniło.

Ma bowiem nowego właściciela. Został nim jeden z funduszy inwestycyjnych. Wraz z nim w drużynie pojawił się trener Szymon Grabowski. Klub dokonał licznych transferów. Najgłośniejszym było zakontraktowanie Luisa Fernandeza, wcześniej występującego w Wiśle Kraków.  Oprócz niego pozyskano m.in. Jana Biegańskiego (z GKS-u Tychy), Tomáša Bobček (MFK Ružomberok), Dawida Bugaja (SPAL 2013), Andrei Chindriș (FC UTA), Maksyma Chłańa (Zoria Ługańsk), Miłosza Kałahura (Resovia), czy Łukasza Zjawińskiego (Widzew Łódź)

Gdańszczanie mają 14 punktów. Odnieśli cztery zwycięstwa. Zanotowali też dwa remisy i trzy porażki. W tabeli Fortuny 1 Liga zajmują ósme miejsce. W ostatniej kolejce Lechia zasygnalizowała wysoką formę, pokonując 5:1 GKS Katowice. W czwartek odpadli z I rundy Pucharu  Polski po spotkaniu z Wisłą Kraków.

W Lechii Gdańsk występowali byli piłkarze „Słoni”. To m.in. Bartłomiej Smuczyński, Jakub Biskup, Marcin Szałęga, Karol PiątekDariusz Trela czy Michał Nalepa.

W tym klubie pracował też Marcin Kaczmarek, który był szkoleniowcem naszej drużyny. W juniorach i rezerwach Lechii występował obecny zawodnik „Słoni” Maciej Wolski.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.