Nasz rywal: Arka Gdynia

W poniedziałek (g.18.00) piłkarze „Słoni” zakończą jesienną rundę zmagań na własnym stadionie w Fortunie Pierwszej Lidze. Zmierzą się z rewelacją drugiej części sezonu Arką Gdynia.

9 grudnia, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W poniedziałek (g.18.00) piłkarze „Słoni” zakończą jesienną rundę zmagań na własnym stadionie w Fortunie Pierwszej Lidze. Zmierzą się z rewelacją drugiej części sezonu i liderem rozgrywek Arką Gdynia.

Drużyna naszych gości miała słaby początek sezonu. Do tego nałożyły się zawirowania właścicielskie. W październiku w tej sprawie osiągnięto porozumienie. Klub ma przejść w ręce Marcina Gruchały.

Piłkarze Arki od pewnego czasu notują bardzo dobrą serię. Dzięki temu zostali liderem rozgrywek. W ostatniej kolejce zremisowali wprawdzie na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:1, wcześniej zanotowali siedem wygranych z rzędu.

Ich trener jest były szkoleniowiec Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński. Najskuteczniejszym zawodnikiem gdynian jest Karol Czubak. Hubert Adamczyk najczęściej asystuje w tym zespole. Oprócz tych piłkarz najczęściej na murawie jesienią występują: Przemysław Stolc, Michał Marcjanik czy Olaf Kobacki. W drużynie występuje też Janusz Gol, który jest doświadczonym zawodnikiem. W Ekstraklasie w Cracovii, Legii Warszawa, GKS-ie Bełchatów, Górniku Łęczna zagrał w 208 meczach

W Arce w latach 2020-22 występował Arkadiusz Kasperkiewicz. W 52 meczach, zaliczył siedem asyst.

W tym gronie są m.in.: Łukasz Kowalski, Dawid Sołdecki, Jakub Pek czy Krzysztof Pilarz. Zawodnikiem Stowarzyszenia Inicjatywa Arka był pochodzący z Gdyni Maciej Ambrosiewicz. W Arce i Bruk-Bet Termalica pracowali trenerzy Czesław Michniewicz czy Jacek Zieliński.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.