Mocny początek, nieuznane gole i ostatecznie remis [skrót meczu]

Sporo się działo podczas dzisiejszego spotkania „Słoni” z „Nafciarzami. Kibice zobaczyli sześć goli. Dwie dla gości nie zostały uznane.

2 marca, 2024

Sporo się działo podczas dzisiejszego spotkania „Słoni” z „Nafciarzami. Kibice zobaczyli sześć goli, Dwie dla gości nie zostały uznane.

Od pierwszych minut kibice się nie nudzili. Najpierw w 5 minucie Łukasz Sekulski po szybkiej kontrze pokonał Erica Topora. Cztery minuty później Jakub Nowakowski ładnym podaniem uruchomił Kacpra Karaska. W 25 min na listę strzelców wpisał się Nowakowski. To jego pierwsze trafienie w słoniowych barwach. W 64 minucie za sprawą Jakuba Gricia do wyrównania doprowadzili goście. Bramka jednak po weryfikacji przez VAR została nieuznana. W 72 minucie do sitki trafił Dawid Kocyła. To trafienie zostało już uznane. Cztery  minuty później Oskar Tomczyk wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Bramka jednak nie została uznana po wideoweryfikacji.

Skrót meczu

Bruk-Bet Termalica – Wisła Płock 2:2 (2:1) 0:1 Sekulski 5, 1:1 Karasek 9, 2:1 Nowakowski 25, 2:2 Kocyła 72. Sędziował: Grzegorz Kawałko. Żółte kartki: Karasek (17 min), Hilbrycht, (83) Ambrosiewicz, (84) Spendlhofer (82) – Jach (69), Tomczyk (72), Laskowski (90).

Bruk-Bet Termalica: 70 Eric Topór –  6 Maciej Wolski (86 17  Taras Zaviiskyi), 23 Lukas Spendlhofer, 77 Artem Putiwcew, 21 Damian Hilbrycht – 24 Kacper Karasek, 10 Adam Radwański, 26 Wojciech Jakubik (63 7 Morgan Fassbender), 28  Maciej Ambrosiewicz (86 53 Andrzej Trubeha), 90 Jakub Nowakowski – 12   Jakub Wróbel. Rezerwowi: 1   Tomasz Loska – 7  Morgan Fassbender, 8  Andrii Dombrovskyi, 9   Jakub Branecki, 13 Bruno Wacławek, 17  Taras Zaviiskyi, 19  Erwin Bahonko, 53 Andrzej Trubeha, 99 Jakub Jędrasik. Trener: Mariusz Lewandowski.

Wisła Płock: 1 Krzysztof Kamiński – 6 Mieszko Lorenc ( 46 9 Dawid Kocyła), 14 Mateusz Szwoch, 15 Kristián Vallo, 16 Fabian Hiszpański,18 Jime (46 9 Jakub Gric), 20 Łukasz Sekulski (70 53 Jesper Westermark), 32 Fryderyk Gerbowski (70 37 Oskar Tomczyk), 33 Jarosław Jach, 44 Marcus Haglind Sangré, 77 Jakub Szymański. Rezerwowi: 98    Piotr Zieliński – 2 Marcin Biernat, 4 Adam Chrzanowski, 8 Jakub Gric, 9 Dawid Kocyła, 10  Krzysztof Janus, 37 Oskar Tomczyk, 53  Jesper Westermark, 70 Kacper Laskowski.  Trener:Dariusz Żuraw.