Gonili, gonili i dogonili

Po dwóch remisach piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wreszcie zwyciężyli! Przesądziła o tym druga połowa.

14 marca, 2021

Strona Główna / Brak

W spotkaniu z GKS-em Bełchatów w składzie „Słoni” zaszło kilka zmian. Zabrakło w nim kontuzjowanego Piotra Wlazły. Szansę w bramce otrzymał Łukasz Budziłek. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali też: Wiktor Biedrzycki i Sebastian Bonecki. Pierwszej połowy podopieczni Marusza Lewandowskiego nie zaliczą do udanych. Od 8 min po golu Macieja Masa musieli obrabiać straty. Napastnik gospodarzy zmusił do kapitulacji Budziłka, celnie wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego.

„Słonie” ruszyły do ataków. Uderzenia Marcina Grabowskiego w 11 min, czy bardzo groźne Boneckiego, w 23 min nic nie przyniosły. Tak jak i również bardzo duże posiadanie piłki w tej części gry. Wynosiło aż 75 procent.

Po zmianie stron „Słonie” atakowały i nie odpuszczały. To przyniosło efekty. W 52 min próbę Samuela Stefanika obronił Leonid Otczenaszenko. W 64 tuż obok słupka strzelił Martin Zeman. W 65 min w polu karnym upadł Mateusz Grzybek. Arbiter wskazał na „wapno”. Z 11 metrów nie pomylił się Roman Gergel. W 75 min Artemowi Putiwcewowi zabrakło szczęścia. Po wrzutce z rożnego przymierzył głową, ale piłka zatrzymała się na poprzece. W 85 min tym razem wszystko było jak należy. Zeman idealnie zagrał do Kacpra Śpiewaka, który głową skierował futbolówkę do bramki.

GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica 1:2 (1:0) 1:0 Mas 7, 1:1 Gergel 64-karny, 1:2 Śpiewak 86. Sędziował: Tomasz Marciniak. Żółte kartki: Winsztal (66 min) –  Żyra (39), Radwański (77), Bezpalec (90).

GKS Bełchatów: 25 Leonid Otczenaszenko – 70 Marcin Sierczyński, 91 Mateusz Bartków, 33 Sebastian Zalepa, 2 Mateusz Szymorek –  5 Michał Pawlik, 8 Damian Hilbrycht (88 55 Jakub Staszak), 19 Waldemar Gancarczyk (67 14 Filip Laskowski), 38 Bartosz Żurek (88 7 Szymon Łapiński) – 99 Jakub Bator (67 16 Mikołaj Grzelak), 11 Maciej Mas (57 9 Patryk Winsztal).  Rezerwowi: 1 Daniel Niźnik – 7 Szymon Łapiński, 9 Patryk Winsztal, 14 Filip Laskowski, 16 Mikołaj Grzelak, 20 Maciej Koziara, 27 Kacper Sionkowski, 55 Jakub Staszak, 69 Kajetan Kunka. Trener: Marcin Węglewski.

Bruk-Bet Termalica: 1 Łukasz Budziłek  – 13 Mateusz Grzybek, 97 Wiktor Biedrzycki. 77 Artem Putiwcew, 3 Marcin Grabowski – 66 Martin Zeman (90 19 Michal Bezpalec), 95 Sebastian Bonecki, 10 Adam Radwański (79 22 Michal Hubinek), 16 Paweł Żyra (63 9 Kacper Śpiewak),  8 Samuel Stefanik – 7 Roman Gergel (90 2 Patryk Czarnowski). Rezerwowi: 99 Tomasz Loska – 2 Patryk Czarnowski, 4 Jan Klimek, 5 Vlastimir Jovanovic,  9 Kacper Śpiewak, 19 Michal Bezpalec, 22 Michal Hubinek, 23 Marcin Wasielewski, 34 Tomasz Matuszewski. Trener:  Mariusz Lewandowski.