Nasz rywal: Zagłębie Sosnowiec

Kwietniowe zmagania w Fortunie 1 Lidze piłkarze „Słoni” rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec.

5 kwietnia, 2024


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Kwietniowe zmagania w Fortunie 1 Lidze piłkarze „Słoni” rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec.

Ich rywalem będzie najsłabsza drużyna rozgrywek. Do tej pory zdobyła zaledwie 13 punktów. W ostatniej kolejce przegrała u siebie 0:4 z GKS-em Katowice.Wcześniej w takich samych rozmiarach ulegli Lechii Gdańsk.

Nic dziwnego, że panuje u niej duży ruch na ławce trenerskiej. Sezon rozpoczęli z Krzysztofem Górecko. Później zastąpił go Artur Derbin. Obecnie szkoleniowcem sosnowiczan jest Białorusin Aleksandr Chackiewicz. Klub ma też nowych właścicieli. Jednym z nich Rafał Collins, znany z różnych produkcji telewizyjnych czy youtubowych.

Najbardziej doświadczeni zawodnicy Zagłębia to: Hubert MatyniaMichał Janota i Kamil Biliński. Ten ostatni jest też najlepszym asystentem i strzelcem zespołu.

Barw Zagłębia bronią byli piłkarze „Słoni”: Sebastian Bonecki i Artem Poliarus. Pierwszy z nich w latach 2021-22 W 36 meczach zaliczył dwie asysty. Drugi grał w naszym zespole do rundy jesiennej. Od Rozegrał 41 spotkań. Zdobył pięć bramek, zanotował sześć asyst.

W Zagłębiu występował Maciej Ambrosiewicz. Jego dorobek zatrzymał się na 38 meczach, czterech trafieniach i asystach.

Kilku zawodników występował w obu klubach. To m.in. Szymon Pawłowski, Rafał Grzelak, Bartłomiej Babiarz, Szymon Sobczak czy Patryk Bryła. Szkoleniowcami obu klubów byli też: Dariusza Dudek i Piotr Mandrysz.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.